APK

Як правильно вирощувати картоплю PDF Печать E-mail
26.06.2012 09:40

Технологія вирощування картоплі

Картопля являє собою вид багаторічних клубненосных трав'янистих рослин з роду Пасльон. Його використовують як харчову, кормову і технічну культуру. Бульби картоплі містять 12-22% крохмалю, 1,5-3% білка і 1% зольних речовин. Крім цього до складу картоплі входять вітаміни В, РР, К, С і каротиноїди.


Картопля служить сировиною декстриновой і крохмально - патокової промисловості, застосовується при виробництві цукру і спирту. Також культуру використовують як корм для молочної худоби та свиней. Тварини охоче споживають бадилля, бульби і продукти промислової переробки, наприклад мезгу і барду. У зв'язку з тим, що картопля є просапної культурою, він служить відмінним попередником кукурудзи, буряка, ярої пшениці, ячменю та проса.
Картопля є культурою помірного клімату і розмножується вегетативно - бульбами. Вони починають зростати, коли температура грунту досягає 7-12 градусів, а нирки глазков пробуджуються вже при температурі 3-6 градусів.

Для приросту бадилля і освіти бульб найсприятливішою є температура грунту 15-20 градусів. Якщо температура повітря досягає позначки 40 градусів, то бадилля припиняє рости зовсім. Тривалий вплив низької температури здатне знищити сходи, що негативно позначається на агропромисловості, однак якщо для посадки використовували не дуже дрібні бульби, то вони можуть з'явитися знову.

Картопля дуже світлолюбний, тому при недоліку світла утворює невелику кількість бульб. Рекомендується розташовувати рядки рослин в північно - південному напрямку, оскільки в цьому випадку культура буде рівномірно висвітлюватися на протязі всього дня.

Надлишок вологи дуже шкідливий для картоплі. Найбільшу кількість води рослина споживає під час цвітіння й освіти бульб. У цей період важливо забезпечити безперешкодний доступ кисню до бульб. Для цього ґрунт спушують і підгортають рослини в рядах.

Картопля дуже вимогливий до грунтового харчування. Кращими грунтами для нього є чорноземи, осушені торф'яники, дерново-опідзолені і сірі лісові. Як добрив рекомендується використовувати калійні солі, кістяну борошно, гній і вапно. Рослину можна вирощувати в тих місцях, де росла пшениця та інші рослини.

Зазвичай на одному квадратному метрі саджають до кг бульб, однак професіонали, зайняті в сільському господарстві, примудряються посадити до 8 кг.

 

Асоціація товаровиробників АПК


Ассоциация товаропроизводителей АПК

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости:

Подписка на RSS канал

Хочешь узнавать первым о последних новостях?

Подпишись на наш RSS канал

Погода

Погода
Погода в Киеве

влажн.:

давл.:

ветер:

Добавить сайт в закладки

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Ссылки партнеров

Точный прогноз погоды в Украине от sinoptik.ua.
Все кинотеатры Украины на KINOafisha.ua.
Продажа авто в Киеве и других городах -AVTOsale.ua.
Программа телепередач на TVgid.ua.
UKR.NET -самые интересные новости Украины и всего мира.

Статистика

Рейтинг@Mail.ru

Яндекс.Метрика

АгроПоиск - аграрная поисковая система

Интересное в сети

Трудоустройство

 

Читайте также:

Украинский потенциал по производству зерна

Валовой сбор зерна в Украине можно увеличить на 15-15,5 миллионов тонн и довести его до 78,7-79,2 миллионов тонн - такой потенциал государства в зерновом производстве.

Подробнее ...

2011 г.  www.ukragro.org - Ассоциация товаропроизводителей АПК. Все права защищены.

При копировании материала активная ссылка на источник обязательна